Firmanıza Uygun Konsept Tasarımlar​

Grafik Hizmeti

Nk Grafik Tasarım Hizmetleri olarak sizlere, matbaa (ofset) baskı renk ayrımı, Tampon Baskı, Serigrafi, Flexo ve Transfer tekniklerini kullanarak firmanızın hangi üründe ve hangi baskı tekniğiyle daha havalı ve kurumsal ürünlerinizi ortaya çıkartıyoruz. 

Matbaa Firmalarına Özel Tasarım Hizmeti

Mobil telefonların hayatımızda büyük yer edinmesi ile birlikte kurumsal web sitelerinin tüm cihazlarda aynı kullanıcı deneyimini ziyaretçilerine sunmak zorunda olduğu bir süreçten geçiyoruz. Ipad, tablet, bilgisayar, laptop, cep telefonu, masaüstü bilgisayar, televizyon gibi farklı ekran boyutlarına sahip cihazlar artık internete web sitelerinde gezinebilme imkanı sunuyorlar.

Baskı öncesi ve sonrası kurumsal çözümleri ve sorunları neler ?

Nk Grafik Tasarım Hizmetleri , firmanızın makina parkuruna göre baskı renk ayrımı, montaj planlama ve baskıya kalıp gönderme işleri yapmaktadır. Ayrıca elinizdeki tarama işlerden ya da müşterinizin gönderdiği mevcut tasarım işlerini sizin, üretim parkurunuza göre en iyi şekilde uygulamaktadır.

Ofset Baskı Öncesi Hazırlık​

Baskı öncesi hazır tasarımlarınızı ya da , tarama işlerinizi veya istediğiniz bir tasarım var ise sizin makina parkuruna göre renk ayrımını, montaj planlama, 1 tabakadan, kaç ürün vb. hesaplama yapıp size daha işe başlamadan üretiminizdeki ürünlerinizin fire oranını azaltıyoruz.

Baskı – Montaj ve renk ayrımı, firmanızın makina parkuruna göre ayarlanmaktadır.

Baskı – Montaj ve renk ayrımı ürünleriniz seri üretim de, üretirken kesim, yapıştırma, katlama , bıçak çizimi gibi en ince detaylara göre ayarlanmaktadır.

Serigrafi Baskı Öncesi Hazırlık

Baskı aşamaları ofsete göre, tamamen farklı bir sistemde basılmaktadır. Genelde dikkat edilmesi gereken, en önemli etkenler, ipek kalınlığı, rakle yumuşaklığı eğer ahtopot makina da basılacak ise fikse sıcaklığı ara kurutmaya kadar bütün etkenleri, en ince detayına göre dikkat etmemiz gerekiyor. Gelelim işin en önemli parçalarından grafik renk ayrımı kısmına ilk önce, eğer tasarımda degrade geçiş iç içe ince yazılar v.s var ise onları belli bir konuma göre kalınlık ölçüsünde ayarlanmalıdır.

Püf Noktaları

Her baskı sisteminin, kendi içinde tamamen farklı püf noktaları vardır. Tabi en can alıcı püf noktalarıda serigrafide en çok rastlanan sık hatalar, peki bunlar neler, bu konuda bizler neler yapıyoruz, hepsini tek tek madde madde sizler için kısa bir özlete aktaracağız.

nk-grafik-baski-renk-ayrimi
nk-grafik-tabaka
Tabaka Hesabı Nasıl Yapılır ?

Tabaka hesabı genelde 70×100 cm yada 50×70 cm sürekli matbaalarda kullanılan baskı alan ölçüsüdür. Burada en önemli hususlardan bir tanesi, 1 tabakadan en fazla adet sayısını çıkarmak önemlidir.

Baskı – Montaj ve renk ayrımı, firmanızın makina parkuruna göre ayarlanmaktadır.

Baskı – Montaj ve renk ayrımı ürünleriniz seri üretim de, üretirken kesim, yapıştırma, katlama , bıçak çizimi gibi en ince detaylara göre ayarlanmaktadır.

Firmalara Özel Grafik Tasarım Hizmeti

Sıkça Sorulan Sorular

Daha önceden tamamlanmış, bir ürün tasarımını, sizin firmanızın üretim ve baskı makinalarına göre kalıp ctp veya film, renk ayrımı yapılmış bir şekilde istediğiniz formatta sizlere teslim ediyoruz.

Tarama işlerinizi, vektörel çizim haline baskıya hazır hale getirmekteyiz. Eğer üründe degrade resim vs gibi materyaller var ise, gerekirse ürün çekimini yapıp %90 oranında tasarımı sizlere baskı formatında teslim ediyoruz.