Nk Grafik

Responsive Web Tasarım

Mobil telefonların hayatımızda büyük yer edinmesi ile birlikte kurumsal web sitelerinin tüm cihazlarda aynı kullanıcı deneyimini ziyaretçilerine sunmak zorunda olduğu bir süreçten geçiyoruz. Ipad, tablet, bilgisayar, laptop, cep telefonu, masaüstü bilgisayar, televizyon gibi farklı ekran boyutlarına sahip cihazlar artık internete web sitelerinde gezinebilme imkanı sunuyorlar.
Responsive tasarım ile kullanıcılar web sitesi içeriğine her ekran boyutunda rahat bir şekilde okuyabilir, sitede kolayca işlemlerini tamamlayabilir. Ayrıca tüm boyutlarda uyumlu olması size extra web sitesi masrafından kurtarır.

Yönetilebilir Web Sitesi

Mobil telefonların hayatımızda büyük yer edinmesi ile birlikte kurumsal web sitelerinin tüm cihazlarda aynı kullanıcı deneyimini ziyaretçilerine sunmak zorunda olduğu bir süreçten geçiyoruz. Ipad, tablet, bilgisayar, laptop, cep telefonu, masaüstü bilgisayar, televizyon gibi farklı ekran boyutlarına sahip cihazlar artık internete web sitelerinde gezinebilme imkanı sunuyorlar.
Responsive tasarım ile kullanıcılar web sitesi içeriğine her ekran boyutunda rahat bir şekilde okuyabilir, sitede kolayca işlemlerini tamamlayabilir. Ayrıca tüm boyutlarda uyumlu olması size extra web sitesi masrafından kurtarır.

Arama Motoru Optimizasyonu​

Kurumsal web siteniz arama motoru yönergelerine (SEO) uyumlu olarak tasarlanır. Böylece doğru dijital pazarlama stratejileri ile Google’da, Yandex, Bing gibi arama motorlarından belirlediğiniz anahtar kelimelerde üst sıraları hedefleyebilirsiniz.

Kurumsal web siteniz bu yönergelere ek olarak  kod ve tasarım uyumunun olması, hızlı açılması, sitede ki imajların optimize edilmiş olması gibi bir çok filtreden geçirilmesi gerekmektedir.

Hosting hizmetini Novasta®’dan alan kullanıcılarımızın web siteleri otomatik olarak SSL sertifikası ile birlikte teslim edilmektedir.

SSL Sertifikası
Web sitenizi hangi ülkeden kaç kişi ziyaret ediyor, hangi sayfalarda daha fazla zaman geçiriyorlar, internet girerken kullandıkları cihazlar, sosyal medya hesaplarından size yönlendirilen trafik gibi detaylı raporların sunulduğu aylık raporlama hizmetinde analizler  ile doğru dijital pazarlama stratejilerini belirleyebilirsiniz. Raporlama içeriğinde ayrıca bir önceki aya göre karşılaştırmalı performans takibi de yapabilmekteyiz. Böylece dijital yatırımınızın dönüşümünü daha iyi takip edebilirsiniz.

Kurumsal web sitesine sahip müşterilerimize aylık olarak, e-ticaret web sitesine sahip müşterilerimize haftalık  düzenli raporlama ile bu hizmeti sunmaktayız.

Yabancı Dil Ekleyin

Yabancı Dil Ekleyin

Kurumsal web siteniz  yabancı dil altyapısı ile birlikte teslim edilir. Talep olması halinde Latin grubu dillerinin hepsini ekleyebilir, uluslararası pazarlara hitap eden bir web sitesine sahip olabilirsiniz.

İngilizce, Almanca, İtalyanca, Rusça gibi dillerin yanı sıra, yazım şekli ters olan Farsça, Arapça gibi dillerde sisteme dahil edililebilir. Ters yazıma sahip dillerde şablon tasarımı düzenleme ve optimizasyon çalışması yapılması gerekmektedir.

Tercüman Hizmetleri

Yabancı dil çevirilerinizi isterseniz bize direkt ulaştırabilir yada Novasta’nın anlaşmalı olduğu Yeminli Çeviri bürolarının tekliflerini değerlendirebilirsiniz.

Yabancı dil kurumsal web siteleri için eğer yurt dışı hedef var ise çok önemlidir. Fakat web sitesinde ki dil sayısının artması ile beraber kontrolü ve maliyeti zor bir hale gelebilir. Bu sebeple yabancı dil ihtiyaçları doğru belirlenip uygulamaya geçilmelidir.

Neden Kurumsal Web Tasarım

Neden Kurumsal Web Tasarım hizmetini tercih etmelisiniz?

– Birden fazla dijital mecrada kurumsal hesaplara sahipseniz,

– Eski web siteniz güncel teknolojilerin nimetlerinden yararlanamıyorsa,

– Sektörünüze ciddi rekabet var ise,

– Müşterilerinizden web siteniz ile alakalı eleştiriler geliyorsa,

– Arama motorlarında firmanızın sunduğu hizmet ve ürün grubunda zor bulunuyorsa,
Neden Kurumsal Web Tasarım hizmetini tercih etmemelisiniz?

– Limitli bütçeniz varsa Kurumsal Web Tasarım yerine landing page‘leri tercih edebilirsiniz,

– Kurumsal web tasarım hizmeti, kullanılan resimlerden, içeriklere kadar planlama ve optimizasyon gerektiren bir süreçtir. Zaman limitiniz varsa bu hizmet size uygun olmayabilir.

– Bir markaya veya firmaya sahip değilseniz,  esnaf olarak hizmet veriyorsanız. (Örnek : Tesisat Ustası, Çilingir vb. meslek grubu sahipleri)

Sıkça Sorulan Sorular (S.S.S)

Web projenizi fiyatlandırırken birden fazla faktörü göz önüne alırız. Web siteniz ile ulaşmak istediğiniz hedefler farklı olabilir; ürün satmak istiyorum, markamı kurumsal olarak tanıtmak istiyorum, bir web sitem olsun, birde iletişim numaralarım olsun yeter, dijital pazarlama ile para kazanacağım gibi farklı isteklere göre farklı web sitesi fiyatları çıkmaktadır.

Web sitesi fiyatlarını belirleyen faktörler:

  • Web sitenizin sayfa sayısı,
  • Web sitenizde kullanılacak yabancı diller,
  • Web sitenizde istediğiniz tasarım özellikleri,
  • İçeriklerin sizin tarafınızdan mı yoksa bizim tarafımızdan mı oluşturulacağı,
  • Anahtar kelime hedefli stratejinin oluşturulup, oluşturulmayacağı,
  • Web sitenizin panel vasıtası ile yönetilip yönetilmeyeceği,

Bu kriterler tarafınızdan belirlendikten sonra size web sitenizin fiyatı ile ilgili bilgi verebiliyoruz.

Evet, web sitenize ödediğiniz ücret bir defaya mahsustur. Tekrarlamaz, siteniz size aittir. Siteniz teslim edilirken tüm backend ve frontend kodları ile beraber teslim edilir.

Kurumsal web tasarım hizmetinizde tasarımınız kurumsal kimliğinize uygunlarak Novasta tarafından gerçekleştirilir. Yazı karakterleri ve temel renkler dışında bir tasarım öğesini değiştiremezsiniz. Tüm sayfaların kendiniz tarafından tasarlanmasını istiyosanız Özel Web Tasarım hizmetimize göz atabilirsiniz.

Web sitenizin güncel dijital ortamlarda başarılı olması için 2005 yılından bu yana yarattığımız tecrübelerle kriterlerimiz bulunmaktadır. Güncel ve kullanıcı dostu bir web sitesi;

Strateji ve Planlama
Her şey den önce iyi bir planlama ve strateji her projenin başlangıcın da ki en önemli süreçtir. Toplam çıktı tüm bu plan ve stratejiye göre oluşturulmalıdır.

Tasarım ve Görüntü
Web sitenizin en önemli çekiciliği tasarımdan geçmektedir. Responsive yani farklı ekran ölçülerine sahip cihazlarda maksimum kullanıcı deneyimi sunması önemlidir. Ayrıca tasarımın firmanızın kurum kimliği ile çatışmaması gerekir.

Menüler
Kullanıcılarınızın web sitenizde dolaşmasını sağlayan düğmeler ana navigasyon veya dolaşım menüsü olarak adlandırılmaktadır. Kullanıcılar istedikleri içeriklere hızı ve kolay bir şekilde ulaşabilmelidir.

Hız ve Optimizasyon
Web sitenizde dolanan kullanıcılar optimize edilmemiş resim ve içeriklerle uzun süren beklemelere maruz kalabilir. Genel anlamda bu web sitenizin kalite puanlarını düşürecektir. Ayrıca kullanıcılarınızın hızlı bir şekilde web sitenizden çıkmasını sağlayacaktır..

Web sitenizdeki resimlerin kalitesi güzel ve kullanıcı dostu bir web sitesi için önemlidir. Eğer kendiniz resim ve fotoğraf temin etmekte zorlanıyorsanız; ürün fotoğrafları için profesyonel ürün çekimi yada 3d modelleme hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. Genel anlatım fotoğrafları içinse internette telif hakları satılan ücretli resim sitelerinden faydalanabilirsiniz.

Web sitenizde ki içerikler müşterileriniz tarafından okunacağı için önemlidir. Standart olarak tüm içerikler müşteri tarafından bizlere ulaştırılır. Biz ise hiç bir yorum katmadan web sitesi şablonları içerisine yerleştiririz. Fakat hakkımızda, vizyon, misyon vb. ürünler ile bilgileri yazamıyorsanız bu konuda ki uzman arkadaşlarımızdan yardım alabileceğiniz web içerik yazarlığı hizmetinden yararlanabilirsiniz.

1-Planlama ve Strateji
Web tasarım sürecimiz  planlama ve dijital strateji oluşturma ile başlıyor. Web sitenizin kurulum amacı ile ilgili sizden bilgiler alıp bu hedefe uygun stratejinizi ve planınızı hazırlıyoruz. Bu aşamada web sitenizin tahminen kaç sayfa olacağı, dijital pazarlama ağırlığı, tasarımsal özellikleri gibi bir çok parametreye karar veriliyor.

2-Tasarım Taslağının Oluşturulması
Web sitenizin planlaması belirlendikten sonra genel şablon taslakları sizlere sunulur. Bu süreçte kullanıcılara nasıl bir tasarım süreci izleneceği, web sitesi tamamlandıktan sonra genel olarak neye benzeyeceği ile ilgili bilgi verir. Genel olarak web sitenizin anasayfası ve ürün sayfası demo olarak hazırlanıp sizlere sunulur. Sunulan tasarımlar sadece static içeriktir, herhangi tasarım ve arkaplan kodu devreye girmemiştir.

3-İçeriğin Toplanması
Web sitenizinde sunacağınız kurumsal içerikler, hakkımızda, tarihçe, iletişim gibi sayfaların yanı sıra, ürünler, teknik dökümanlar , resimler vb. bilgilerin bize ulaştırılması beklenir.

4-Tasarım ve Programlama
İçerikler bizlere teslim edildikten sonra web siteni tasarımsal ve programsal olarak kodlanmaya başlar. Web sitenizin türüne ve amacına göre bu süre 2 – 4 hafta kadar sürebilmektedir.

5-Ön Sunum ve Hata Ayıklama
Web siteniz tasarım ve kodlama sürecini tamamlandığında imla, içerik ve bilgi hatalarına göre hem sizler tarafından hem de Novasta® ekibi tarafından taranır. Ön sunumda istenilen son ufak değişiklikler ve hatalar giderilip yayın sürecine girilir.

6- Arama Motoru Ayarları ve Diğer Teknik Ayarlar
Tasarım, içerik ve arka plana göre hazırlanmış web siteniz arama motoru gerekliliklerine göre yaklaşık 25 adet teknik filtreden geçirilerek, gerekli kayıtları yapılır.

7- Panel Eğitimi
Web sitenizi güncelleyebilmek için temel tasarım ve arka panel eğitimi ile web sitesi tasarım süreciniz tamamlanır.

Yabancı dil için ek bir masraf çıkmaktadır. Çünkü temel olarak eklediğiniz yabancı dil mevcut web sitenizin ikinci bir kopyasının düzenlemesi işlemidir ve uzun sürebilmektedir. Latin dilleri daha kolay çevirilirken, Arapça dili sağa dayalı yapısı ile tasarım farklılığı gerektirmektedir. Novasta® web tasarım bu tasarım deşikliği için herhangi bir ücret farkı yansıtmayacaktır. Fakat ek-diller ek ücrete tabidir.

Kurumsal web siteniz altyapısı kontrol edildikten sonra eğer E-Ticaret için gerekli eklentileri destekleyebiliyorsa, evet Kurumsal web sitenizin içerisinde E-Ticaret sitenizi barındırabilirsiniz.

Yeni bir web sitesi tasarımı yaptırdıysanız ilk ayın sonunda web siteniz ile ilgili kaç kişinin ziyaret ettiği, ziyaret edilen bölgeler, en çok ilgi çeken  sayfalar vb. bilgileri içeren ayrıntılı bir rapor alırsınız. Bu rapor ile birlikte web sitesi stratejinize göre dijital pazarlama seçeneklerini araştırabilirsiniz.

Eğer mevcut web sitenizi yeniliyorsanız, tasarım süreci boyunca önceki ziyaretçi raporlarınız sizden istenir. Bu raporlar ile yeni web sitenizin raporları karşılaştırılır. Çıkan sonuçlara göre dijital pazarlama stratejisi geliştirebilirsiniz.

İçerik üreticisi ve resimleri Türkiye’nin önde gelen firmalarından Novasta Bilişim Ltd. Şti. ‘den temin edilmiştir. 
Daha fazla içerik için lütfen www.novasta.com.tr sitesini ziyaret ediniz.

MATBAA FİYAT TEKLİF FORMU

Let's have a chat

WEB SİTESİ FİYAT TEKLİF FORMU

Let's have a chat

MATBAA FİYAT TEKLİF FORMU

Fiyat Teklifi Formu

Ihtiyaçlarınıza cevap verecek çözümlerin yanında, teknolojik gelişmelerden haberdar olmanız için sizin için gerekli olan her şeyi beraberinde sunuyoruz.

OTO KOKUSU FİYAT TEKLİF FORMU

KARTVİZİT FİYAT TEKLİF FORMU

CEPLİ DOSYA FİYAT TEKLİF FORMU

AFİŞ FİYAT TEKLİF FORMU

BROŞÜR FİYAT TEKLİF FORMU